aktualności z życia szkoły

Dzień Dziecka w MSMS Piłkarskie Nadzieje

Bardzo atrakcyjnie Dzień Dziecka spędzili uczniowie naszych szkół, którzy oprócz świątecznego grilla odbyli wycieczkę na Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Zapraszamy do galerii ze święta.

Talent na Dzień Mamy

Pierwszym „Szkolnym Przeglądem Talentów” uczcili Dzień Matki uczniowie MSMS Piłkarskie Nadzieje. Impreza wyreżyserowana przez dyrektora szkoły Pana Kazimierza Ogorzałka odbyła się w muszli koncertowej przy kościele pw. św. Marka na Starym Mielcu. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia sportowe, aktorskie, wokalne oraz komiczne, a ich starania oklaskiwali licznie zgromadzeni goście wśród których był min. Starosta Powiatu Mieleckiego - Pan Zbigniew Tymuła oraz Komendant powiatowy Policji – Pan Jacek Juwa, a przeważały mamy. Na koniec tej bardzo udanej imprezy uczniowie wręczyli swoim mamom kwiaty zakupione przez MSMS.

Angielski z Amerykanami


W dniu 2 czerwca br. przybyli do naszego gimnazjum dwaj dwudziestoletni Amerykanie: Bryton i Jeffrey - wolontariusze. Przeprowadzili dwie lekcje w języku angielskim. Pięknie opowiadali o kulturze , przyrodzie infrastrukturze swojego kraju. Było to bardzo atrakcyjne spotkanie edukacyjne wsparte prezentacją multimedialną.

Wycieczka do Częstochowy

To była prawdziwa wycieczka dydaktyczna! Najpierw uczniowie uczyli się fizyki nieprzerwanie przez 120 minut. Zajęcia prowadził i pytał uczniów dr Zygmunt Olesik – kierownik zespołu dydaktycznego Akademii im. Jana Długosza. Wykład był analizą doświadczeń fizycznych, które prowadził pracownik naukowy mgr Marek Orkisz. Tematyka zajęć dotyczyła budowy materii i jej zachowania podczas oddziaływań temperatury, ciśnienia i wody. Uczniowie poznali podstawowe prawa zachowania materii.

W drugiej części dnia uczniowie poznali historię Sanktuarium w Częstochowie, która była i jest ściśle związana z historią i kulturą Polski. Przewodnikiem i nauczycielem był o. Roman z Zakonu Paulinów. Uczniowie zwiedzili salę rycerską, skarbiec, muzeum 600 - lecia Jasnej Góry oraz pokłonili się obrazowi NMP.

Wycieczka w znacznym stopniu uatrakcyjniła naukę w naszej szkole i stała się inspiracją do wszechstronnego rozwoju naszych młodych piłkarzy.

Maciej Czajkowski laureatem konkursu plastycznego

Uczeń klasy piątej MSMS Piłkarskie Nadzieje - Maciej Czajkowski, został laureatem konkursu plastycznego do którego przygotowany został przez profesora Januariusza Bizonia. W konkursie wzięło udział 35 szkół z miasta Mielca i powiatu mieleckiego w tym 22 szkoły podstawowe: SP 1, 2, 3, 6, 12 w Mielcu, SP Borki Nizińskie, SP Czajkowa, SP Radomyśl Wielki, SP Tuszów Narodowy, SP Tuszów Nar. Filia w Grochowem, SP Przecław, SP Łysaków, SP Rydzów, SP Wadowice Dolne, SP Zabrnie, SP Wola Wadowska, SP Kiełków, SP Wampierzów, SP Rzemień, SP – Zespół Szkół w Chorzelowie, Niepubliczna SP Mielec, MSP Mistrzostwa Sportowego „Piłkarskie Nadzieje”. I etap szkolny odbył się na terenie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Mielca i powiatu mieleckiego do dnia 15 marca 2017 r. W I etapie konkursu uczestniczyło 1150 uczniów, do II etapu komisje szkolne zakwalifikowały 128 uczestników wszystkich etapów kształcenia. II etap odbył się zgodnie z regulaminem w dniu 05.04.2017r. w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w Mielcu. Jury w składzie: Przewodnicząca: Dorota Łaz – nauczyciel plastyk SP 6 w Mielcu Członek: Edyta Midura – nauczyciel bibliotekarz Gimnazjum Wadowice Górne Członek: Józefa Krasoń – kierownik Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie – Filia w Mielcu Członek: Elżbieta Minorczyk – nauczyciel bibliotekarz PBW – Filia w Mielcu, po zapoznaniu się z regulaminem dokonało oceny prac. Komisja oceniając prace wzięła pod uwagę pomysłowość, oryginalny dobór techniki, staranność wykonania plakatów oraz ogólny wyraz artystyczny. Spośród 128 finalistów laureatami zostali: W kategorii szkół podstawowych klasy 4-6 : Maciej Czajkowski – MSP Mistrzostwa Sportowego „Piłkarskie Nadzieje” Patrycja Wilk – SP 2 Mielec Paula Barnaś – SP 3 Mielec Laura Adamska – SP 6 Mielec Karena Klich – SP Czajkowa Jakub Jasina – SP-ZS Chorzelów Aleksandra Wąż – SP Przecław Eliza Garncarz – SP Radomyśl Wielki Julia Niedbała – SP Rzemień Anna Hyjek – SP Tuszów Nar. Filia w Grochowem Dawid Łabuz – SP Wadowice Dolne

Szkolny konkurs przypowieści

Z inicjatywy szkolnej katechetki Pani Ewy Głowackiej Balon w 23 marca 2017 r. w naszych szkołach odbył się Szkolny Konkurs Przypowieści Biblijnych, w którym wzięło udział 8 zespołów po dwóch uczniów. Konkurs składał się z trzech etapów ustnych i pisemnych. W rywalizacji zespołowej I i II miejsce zajęły zespoły z gimnazjum w składzie: Hubert Partyka – Jakub Strycharz oraz Adrian Ogiba – Kacper Kozak. Trzecie miejsce zajął zespół klasy VI w składzie: Konrad Szczur – Fryderyk Ciździel. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a organizatorce dziękujemy.

MSMS Piłkarskie Nadzieje w klubie szkół UNICEF

Miło nam poinformować, iż MSMS Piłkarskie Nadzieje przystąpiła do klubu szkół UNICEF.

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Źródło: UNICEF.pl

Spotkanie z poezją ​ks. Twardowskiego

W dniu 2 marca 2017 r. w auli MSMS „Piłkarskie Nadzieje”, odbyło się spotkanie poświęcone poezji ks. Jana Twardowskiego. Podczas uroczystości, którą poprowadzili Kacper Szczur i Kacper Misiak, uczniowie zaprezentowali życiorys i sylwetkę księdza, jako człowieka, nauczyciela ipoety. Wpierwszej części spotkania, zgromadzona na sali publiczność miała okazję wysłuchać najpiękniejszych wierszy Jana Twardowskiego, poświęconych miłości, przemijaniu, wierze wBoga, a także wspaniałości świata przyrody. Poeta znany z zachwytu nad światem zwierząt i roślin, często nazywany był „Janem od Biedronki”. Wiersze recytowali: Jan Jemioło, Konrad Szczur, Kacper Maziarz, Paweł Kulig, Jakub Rachwalik, Wiktor Lampart, Hubert Osuch, Olaf Niemczura i Jakub Żala. W drugiej części uroczystości uczniowie gimnazjum przedstawili krótką scenkę, obrazującą odbiór poezji Twardowskiego przez współczesną młodzież. Wystąpili w niej: Oliwia Cyganowska Julia Stobierska, Nikolas Bała, Gabriela Leś, Dominik Chojnacki i Adrian Krawiec. Całość uzupełniły piosenki tematycznie związane z poezją. Na zakończenie, Dyrektor szkoły - pan Kazimierz Ogorzałek podzielił się ze wszystkim swoimi refleksjami na temat poezji ks.Twardowskiego, kończąc swą wypowiedź aforyzmem księdza poety. Uroczystość przygotowały panie : Anna Bajor, Maria Godek i Dorota Targosz.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów

Na zaproszenie dyrekcji naszych szkół w dniu 10 lutego br. przybyły na spotkanie z naszymi uczniami funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komedy Powiatowej Policji w Mielcu.

Spotkanie odbyło się w dwóch salach lekcyjnych osobno dla każdej szkoły. Funkcjonariuszki policji omówiły zasady bezpiecznego korzystania z Internetu wraz z zagrożeniami czyhającymi w sieci. Dużo uwagi poświęcono problemowi przemocy fizycznej i psychicznej wśród młodzieży. Spotkania wywołały zainteresowanie młodzieży i zakończyły się pytaniami oraz dyskusją.

W imieniu społeczności naszych szkół serdecznie dziękujemy!

Na obóz do Danii

Ostatni tydzień lipca uczniowie MSMS Piłkarskie Nadzieje uczestniczyć będą w letnim obozie sportowym, który w tym roku odbędzie się w nadmorskim kurorcie Hirtshals w Danii. Termin obozu 22-30 lipca 2017.

Wyróżniena za wyniki w nauce w I półroczu

Uczniowie klasy IV wyróżnieni w nauce: Cyprian Chrabąszcz, Jakub Ciaś, Oliwier Makuch, Eryk Mrozik, Szymon Proczek, Jan Staroń, Igor Sztuka, Bartłomiej Walczyk, Karol Wdowiarz, Jakub Wójcik

Uczniowie klasy V wyróżnieni w nauce: Olaf Niemczura, Wiktor Lampart, Paweł Kulig, Maciej Czajkowski, Wojciech Kopeć

Uczniowie klasy VI wyróżnieni w nauce: Sebastian Kieraś, Kacper Pawlak, Filip Sudoł, Jakub Żala, Hubert Osuch

Uczniowie klasy I gimnazjum wyróżnieni w nauce: Adrian Ogiba, Karol Pszeniczny

Obchody Roku Sienkiewicza w MSMS „Piłkarskie Nadzieje”

W dniu 8 grudnia 2016r. w auli MSMS „Piłkarskie Nadzieje” odbyła się uroczysta akademia związana z obchodami kończącego się już Roku Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji kl.I gimnazjum, pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Anny Bajor i Pani Doroty Targosz, przygotowała montaż słowno – muzyczny poświęcony polskiemu nobliście. Uczniowie - Oliwia Cyganowska i Nikolas Bała - prowadzący akademię, przybliżyli wszystkim sylwetkę pisarza i jego najbardziej znane dzieła. W trakcie uroczystości Julia Stobierska i Adrian Krawiec wykonali piosenki ze znanych ekranizacji filmowych powieści H.Sienkiewicza, a największy aplauz wzbudziło grupowe wykonanie „Pieśni omałym rycerzu” zfilmu „Pan Wołodyjowski”. Za muzyczną oprawę apelu odpowiadał pan Januariusz Bizoń. Były też zagadki dotyczące postaci z sienkiewiczowskich powieści, które zadawali: Gabriela Leś, Hubert Partyka, Kacper Kubicki, Jakub Guła, Mateusz Markowski i Maciej Trela. Wiersze recytowali Adrian Ogiba i Karol Pszeniczny. Po części oficjalnej rozpoczął się konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania Sienkiewicza”. Jury w składzie: Dyrektor szkoły pan Kazimierz Ogorzałek, panie: Anna Bajor iMaria Godek oraz pan Marek Rucki oceniali czytanie wylosowanych przez uczniów fragmentów z powieści „Krzyżacy” i „W pustyni i w puszczy”. Jury biorąc pod uwagę dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny , przyznało następujące nagrody: wkategorii klas 4 i 5: I miejsce ex aequo: Oliwier Makuch z kl.4 i Kacper Misiak z kl. 5, II miejsce Olaf Niemczura z kl.5 , III miejsce Konrad Surdej z kl.5. W kategorii klas 6 i I gimnazjum: I miejsce Gabriela Leś z kl. I gim., II miejsce Kacper Szczur z kl. 6 i III miejsce Julia Stobierska z kl. I gim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Laureaci dostali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Uczniowie MGMS PIŁKARSKIE NADZIEJE uczyli się chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim

6 grudnia 2016 r. uczniowie Mieleckiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego PIŁKARSKIE NADZIEJE wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyprawy była lekcja chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pokazy kriogeniczne były dla gimnazjalistów niecodzienną lekcją chemii. Uczniowie poznali też szerokie możliwości wykorzystania kriogeniki w życiu. Uczestnictwo w zajęciach poprzedzone było wizytą w muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, gdzie uczniowie poznali historię najstarszej uczelni w Polsce . Nie brakło też czasu wolnego na zwiedzanie Krakowa . Mimo niesprzyjającej, zimowej aury , wzbogaceni nową wiedzą oraz wrażeniami sportowcy i opiekunowie bezpiecznie wrócili do Mielca.

Matematyczny "Alfik"

W dniu 23 listopada w auli Naszej szkoły odbył się quiz matematyczny ALFIK 2016. Do zmagań konkursowych przystąpiło aż 25uczniów z wszystkich czterech naszych klas, a oto ich nazwiska:

Z I klasy gimnazjum wzięli udział- Karol Pszeniczny, Adrian Ogiba i Jakub Strycharz. Klasę szóstą reprezentowali: Fryderyk Ciżdziel, Jan Jemioło, Sebastian Kieraś, Hubert Osuch, Krystian Serafin i Jakub Żala. Z najmłodszych klas w konkursie uczestniczyli: Jakub Wójcik, Cyprian Chrabąszcz, Oliwier Makuch, Eryk Mrozik, Szymon Proczek, Jan Staroń, Jakub Ciaś, Konrad Wdowiarz, Kacper Misiak, Paweł Kulig, Olaf Niemczura, Bartosz Maksoń, Maciej Czajkowski, Wiktor Lampart, Wojciech Kopeć i Jakub Paterak.

ALFIK MATEMATYCZNY to ogólnopolski konkurs organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Programowi patronuje Politechnika Wrocławska, a w ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło 62 tys. uczniów z całej Polski zdobywając oprócz dyplomów cenne nagrody. W tym roku dołączyliśmy i MY. Jak dowiedzieliśmy się od Naszych szkolnych młodych „matematyków” zadania konkursowe nie były łatwe, wymagały oprócz wiedzy książkowej dużo sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów, czyli tego co cechuje sportowców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział i z niecierpliwością czekamy na wyniki, aby sprawdzić naszą tezę ;-) Podziękowania należą się także Naszemu szkolnemu Trenerowi matematyki Panu Markowi Ruckiemu oraz Pani Bożenie Ziębie.

Kółko matematyczne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców, Dyrekcja Mieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje zorganizowała nieodpłatnie kółko matematyczne dla Naszych uczniów. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę począwszy od dnia 23 listopada na ósmej lekcji tj. o godz. 14:20. Chętnych serdecznie zapraszamy.

Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości

11-11-2016

Delegacja naszych szkół składzie: Jakub Guła, Natalia Pitner, Dawid Jurkowski, Eryk Mrozik oraz dyrektor szkoły Kazimierz Ogorzałek wzięła udział w patriotycznej mszy świętej oraz złożyła kwiaty pod Pomnikiem Wolności w Mielcu.

Pasowanie na ucznia sportowca.

Pasowanie na ucznia sportowca

W piątek 4 listopada uczniowie Mieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje uczestniczyli w uroczystych otrzęsinach połączonych z pasowaniem na ucznia „sportowca”. Ślubowanie od przedstawicieli wszystkich klas odebrał Pan Dyrektor – Kazimierz Ogorzałek. Konkurencje: jedzenia jabłka na nitce, przenoszenia jajka na łyżce, śpiewania o swoim ulubionym klubie na melodię „sto lat” oraz kalambury dostarczyły mnóstwo zabawy i śmiechu zarówno braci uczniowskiej jak i gronu pedagogicznemu 

Najlepsi w powiecie

Najlepsi w powiecie

Pierwsze miejsce w sztafetowych biegach przełajowych zajęli nasi uczniowie podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Gratulujemy! 

Najlepsi  lekkoatleci

20161021_113526.jpg

Pierwsze  i drugie miejsce  zajęli  nasi uczniowie  w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej   w  indywidualnych biegach przełajowych Sebastian Kieraś zajął I miejesce a Kacper Szczur zajął II miejsce.

Gratulujemy!

Obchody Święta Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości

W przeddzień obchodów Święta Niepodległości, uczniowie Mieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje przygotowali uroczysty apel pod okiem mgr Marii Godek nauczielki języka polskiego. Jutro natomiast wezmą udział w uroczystych obchodach 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się przed Pomnikiem Wolności.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji można znaleźc w naszej Polityce Prywatności. [X] Zamknij

Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?