Bogaty w sukcesy weekend naszych drużyn

Pracowicie weekend spędzili uczniowie MSMS i zawodnicy oraz zawodniczki Piłkarskich Nadziei biorąc udział w licznych turniejach i grach kontrolnych.
Złoto z turnieju w Łańcucie przywiozły dziewczynki trenera Jachowicza. Oprócz okazałego pucharu łupem mielczanek padł także tytuł "królowej strzelczyń" dla Juli Gumiennej.
Srebro i brąz zdobyły odpowiednio ekipy roczników 2008 i 2009 w ogólnopolskich turniejach Zina Cup. W obu tych tych zawodach najlepszym strzelcem został zawodnik APPN - Emil Ziobroń (rocznik 2009).
Tuż za podium uplasowali się zawodnicy rocznika 2010, którzy rywalizowali w międzynarodowym turnieju w słowackim Bardejowie. W decydującym meczu o brąz ulegli ekipie MFK Kosice. Oprócz emocji turniejowych młodzi Mielczanie mogli też podziwiać wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO przepiękną starówkę Bardejowa.

Doskonale w Tarnobrzegu spisali się zawodnicy rocznika 2012 trenerów Juwy i Ryguły, którzy nie znaleźli pogromców w piłkarskim festiwalu organizowanym przez tamtejszą Siarkę, a statułetkę dla najlepszego zawodnika wywalczył ich podopieczny Błażej Kudła.

Starsze roczniki przygotowujące się do rozgrywek ligowych sparowały z rywalami z Małopolski i stolicy Podkarpacia. Rocznik 2005 trenerów Cyganowskiego i Ryguły pokonał Sandecje Nowy Sącz 3:2, wysoko z Tarnowską Akademią Piłkarską wygrał rocznik 2006 trenera Mrozika, a wyjazdowe zwycięstwo ze Stalą Rzeszów 2:0 odnieśli chłopcy rocznika 2007 trenera Szadego.