Jesteśmy z wami już 10 lat

Dziesięć lat temu, dokładnie 31 stycznia 2013 na starej hali MOSiR przy Solskiego 1 odbyło się zebranie założycielskie, które powołało do życia klub AP Piłkarskie Nadzieje.

Przez ten okres czasu w barwach naszego klubu zagrało setki dzieci, nasi zawodnicy rywalizowali z na boiskach całej Europy od Skandynawii, przez kraje bałtyckie, Wyspy Brytyjskie, Bałkany, aż po Półwyspy Apeniński i Iberyjski, a okazję zagrać miały z zarówno topowymi drużynami (Liverpool, MC, West Ham, Southampton, Porto, Crvena Zvezda, Torino, AEK Ateny, Salzburg, Slovan Bratislava) oraz ekipami z całego świata min. Wenezuela, Peru, Indie, Egipt czy Mongolia.

Wielu z nich miało okazję zagrać w kadrach wojewódzkich, kilku w reprezentacji Polski. Część kontynuuje swoję karierę w klubach profesjonalnych, najwięcej bo całe roczniki trafiły do ekstraklasowej Stali Mielec, a także do Lecha Poznań, Legii Warszawa, Cracovii czy pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Na pewno o wielu wychowankach i obecnych zawodnikach usłyszymy.

Oficjalne uroczystości związane z jubileuszem planowane są na maj, a podczas nich Zarząd APPN nagrodzi honorowymi odznakami osoby zaangażowane w działalność klubu oraz wszystkich tych, którzy przyczynili się do jego sukcesów.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.