Konkurs Recytatorski Wierszy Patriotycznych

W dniu 27 listopada 2018r. w auli naszej szkoły odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku, w związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, konkurs poświęcony był polskiej poezji patriotycznej. 16-stu uczestników konkursu zaprezentowało najpiękniejsze wiersze o Ojczyźnie. A oceniało ich jury w składzie: pani Dyrektor Alicja Mrozik, pani Ewa Aleksiej, pani Barbara Kopera, pani Anna Bajor i pani Dorota Targosz – organizatorka konkursu. Jury oceniając wykonawców wzięło pod uwagę dobór repertuaru, stopień opanowania tekstu, interpretację, intonację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Po burzliwej naradzie przyznano następujące miejsca:

I miejsce ex aequo: Jakub Ciaś z kl.6, który zaprezentował wiersz własnego autorstwa pt.: „ Pamiętamy” i Wiktor Indyk z kl.5b, który wykonał utwór Edwarda Słońskiego pt.: „Ta, Co Nie Zginęła "

II miejsce ex aequo: Paweł Kulig z kl. 7a przedstawił utwór Adama Kowalskiego pt. „Modlitwa obozowa” i Maciej Trela z kl.3 gimnazjum, który wykonał utwór Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt.: „Elegia o chłopcu polskim”

III miejsce: Eryk Kogut z kl. 5a, który zaprezentował wiersz pt.:”Ojczyzno!”

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki rzeczowe.