Matematyczny Alfik w szkole sportowej

W dniu 23 listopada w auli Naszej szkoły odbył się quiz matematyczny ALFIK 2016. Do zmagań konkursowych przystąpiło aż 25 uczniów z wszystkich czterech naszych klas, a oto ich nazwiska: 

Z I klasy gimnazjum wzięli udział: Karol Pszeniczny, Adrian Ogiba i Jakub Strycharz. Klasę szóstą reprezentowali: Fryderyk Ciżdziel, Jan Jemioło, Sebastian Kieraś, Hubert Osuch, Krystian Serafin i Jakub Żala.

Z najmłodszych klas w konkursie uczestniczyli: Jakub Wójcik, Cyprian Chrabąszcz, Oliwier Makuch, Eryk Mrozik, Szymon Proczek, Jan Staroń, Jakub Ciaś, Konrad Wdowiarz, Kacper Misiak, Paweł Kulig, Olaf Niemczura, Bartosz Maksoń, Maciej Czajkowski, Wiktor Lampart, Wojciech Kopeć i Jakub Paterak

ALFIK MATEMATYCZNY to ogólnopolski konkurs organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Programowi patronuje Politechnika Wrocławska, a w ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło 62 tys. uczniów z całej Polski zdobywając oprócz dyplomów cenne nagrody. W tym roku dołączyliśmy i MY. Jak dowiedzieliśmy się od Naszych szkolnych młodych „matematyków” zadania konkursowe nie były łatwe, wymagały oprócz wiedzy książkowej dużo sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów, czyli tego co cechuje sportowców.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział i z niecierpliwością czekamy na wyniki, aby sprawdzić naszą tezę ;-) Podziękowania należą się także Naszemu szkolnemu Trenerowi matematyki Panu Markowi Ruckiemu oraz Pani Bożenie Ziębie.