Nasi w konkursie "Elektro-Tech"

W sobotę 9 marca 2019 nasi uczniowie wzięli udział 7 edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech” . Do ścisłego finału zakwalifikowało się 45 uczniów z całego powiatu. Z naszej szkoły byli to Kacper Kubicki, Karol Pszeniczny i Adrian Krawiec, którzy wraz z opiekunem Ireneuszem Weryńskim przybyli do „Elektryka”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Urząd Miasta Mielca, natomiast patronatu medialnego udzielił Tygodnik Regionalny KORSO.

Uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu przedmiotów ścisłych i technicznych musieli wykazać się sporymi umiejętnościami praktycznymi, poradzić sobie z samodzielną obsługą stacji lutowniczej, czytaniem schematów montażu, a ostatecznie z fachowym montażem oraz uruchomieniem układu elektronicznego. Takich właśnie umiejętności wymagał ostatni – praktyczny etap finałowych zmagań, do którego przystąpiło 12 uczniów.

Na zakończenie konkursu odbyła się pamiątkowa sesja fotograficzna. Opiekunem uczniów Naszej Szkoły był Ireneusz Weryński.
Zgromadzonych uczniów, ich opiekunów oraz licznie przybyłych gości pożegnała pani Dyrektor ZS Lidia Gereło, dziękując wszystkim za okazane zainteresowanie i zaangażowanie.