Szkolny konkurs recytatorski

Nie samą piłką żyje człowiek” -z takim nastawieniem tydzień rozpoczęli uczniowie Mieleckiej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego „Piłkarskie Nadzieje”.Pod kierunkiem nauczycielek Doroty Targosz, Anny Bajor i Barbary Kopery liczna, prawie dwudziestoosobowa grupa stanęła w szranki z utworami poetyckimi naszych rodzimych autorów.

I Szkolny Konkurs Recytatorski poprzedzony został eliminacjami klasowymi, a najlepsi i najodważniejsi spróbowali swych sił na forum szkoły. Z uwagi na dużą liczbę uczestników i zróżnicowany ze względu na wiek poziom został on podzielony na dwie kategorie:

  • klasy 4 i 5,

  • klasy 6 i 7.

Zgromadzona na sali publiczność nagradzała każdorazowo uczestników gromkimi brawami, doceniając chęć uczestnictwa swojego kolegi z drużyny w turniejowych zmaganiach.

Jury konkursowe, w skład którego weszły Dorota Targosz, Anna Bajor i Barbara Kopera pod przewodnictwem dyrektor szkoły Alicji Mrozik nie miało łatwego zadania i po burzliwych naradach oprócz trzech pierwszych miejsc, postanowiło przyznać dodatkowo wyróżnienia.

Kategoria: klasy 4 i 5:

I Wiktor Indyk kl. IV b

II Filip Tereszkiewicz kl. V a

III Maksymilian Szady kl. IV b

Kategoria: klasy 6 i 7

I Paweł Kulig kl. VI a

II Jakub Paterak kl. VI a

III Wiktor Lampart kl. VI a

Wyróżnienia:

Karol Madej kl. IVa

Oliwier Krakowski kl. Va

Natan Siembab kl. IVa

Nikt z konkursu nie odszedł z pustymi rękami, każdy z uczestników otrzymał kalendarz i słodką niespodziankę, a dla najlepszych ufundowane zostały przez szkołę nagrody książkowe i dyplomy.

Analizując pokonkursowe wrażenia, uczniowie wspólnie doszli do wniosku, że występy „solo” nie są łatwą sprawą i mogą być czasem trudniejsze od udziału w meczu, ponieważ w czasie gry można liczyć na kolegów z drużyny, a trema, która towarzyszy podczas zawodów sportowych rozkłada się na cały zespół. Niemniej jednak uczestnictwo w takim rodzaju wystąpieniu publicznym uczy młodego sportowca radzenia sobie z presją, z publicznością, wzmacnia poczucie własnej wartości i ułatwia później w czasie zmagań sportowych podejmowanie decyzji i w razie konieczności wzięcie odpowiedzialności za całą drużynę.