Zdobywamy Estonię!

Zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje wzięli udział w kolejnym bardzo dużym turnieju międzynarodowym. Tym razem zagrali w Parnu Summer Cup w Estonii. To jeden z najbardziej prestiżowych młodzieżowych turniejów piłkarskich w tej części Europy. Nie dziwi więc fakt, że co roku w Estonii stawiają się młodzi zawodnicy reprezentujący akademie najlepszych klubów, głównie ze Skandynawii i krajów bałtyckich. – Udział w międzynarodowych turniejach to już codzienność dla naszej akademii – przyznaje prezes Piłkarskich Nadziei, Jacek Cyganowski. – Przez wiele lat uczestniczyliśmy w jednym z największych turniejów piłkarskich świata, Dana Cup. W tym roku postanowiliśmy nieco zmienić kalendarz naszych występów i oprócz Estonii, udamy się w jeszcze inne, bardzo ciekawe miejsca – dodaje Cyganowski. - W Estonii do gry wystawiliśmy drużyny w aż czterech kategoriach wiekowych – informuje prezes. Wszyscy zawodnicy to uczniowie Szkoły  Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje w rocznikach 2005, 2006, 2007, 2008 i 2009.

Wielkim sukcesem zakończył się występ rocznika 2007, który wygrał cały turniej w swojej kategorii wiekowej. Sukces jest tym większy, że po drodze do tego wspaniałego triumfu mielczanie stracili zaledwie jedną bramkę. - Zagraliśmy tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Choć większość spotkań wygraliśmy wysoko, to na każdy z tych wyników musieliśmy sobie ciężko zapracować - mówi trener tej drużyny, Dariusz Szady. - Wielkie gratulacje dla całego zespołu. Jestem dumny z moich zawodników - dodaje. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik Piłkarskich Nadziei z rocznika 2007, Jan Gancarz.

Pozostałe drużyny również zaprezentowały się bardzo dobrze. Rocznik 2005 zajął 6. miejsce, rocznik 2006 był piąty, rocznik 2008/2009 zajął 10 miejsce. W Estonii pracowali trenerzy: Jacek Cyganowski, Jacek Juwa, Paweł Mrozik, Dariusz Szady, Piotr Gilar oraz Tomasz Grabiec.